- دیجیتال آرک مقاله معماری و فضای مجازی
تمامی کتب، فیلم ها و محصولات ارایه شده، شخصا توسط علی خیابانیان،مدیر فروشگاه تالیف و مدل سازی شده اند. خواهشمند است قانون کپی رایت را رعایت کنید.

مقاله معماری و فضای مجازی

مقاله معماری و فضای مجازی

معماری و فضای مجازی (Architecture and Cyberspace)

ترجمه مقاله‌ای از Audra Magermans  پژوهشگر در زمینه معماری دیجیتال و مدرس کالج Bryant & Stratton

منبع مقاله: http://www.intelligentagent.com/archive/Vol4_No3_architecture_magermans.htm

مترجم: علی خیابانیان

مقدمه:

در قرن حاضر، مجبوريم تا برخي از ابعاد آموزش و اجراي معماري و همچنين مفهوم فضاهاي سه بعدي را مجددا" مورد بررسي قرار دهيم كه به منظور ايجاد مهارت در انسان طراحي شده اند.

با رشد و توسعه دنياي ديجيتال، به پيچيدگي بررسي و انجام معماري بيشتر پي مي بريم. بررسي دقيق احتمالات معماري در فضاي ديجيتال مستلزم شناخت فضاي مجازي و گرايشات مختلف محاسبات سه بعدي مي باشد. بدون شك، مي توان پيچيدگي موجود در آموزش و انجام معماري را پيش بيني كرد.

كليه مقررات طراحي ديجيتال دستخوش تغيير شده و اين امر منجر به ارزيابي مجدد نقش معماري در عصر ديجيتال خواهد شد.

معماران قرن حاضر بايد به منظور محقق ساختن طرح هاي دشوار معماري با استفاده از ابزارهاي جديد طراحي موجود از پيشرفت هاي تكنولوژيكي مطلع باشند. در حال حاضر، بسياري از معماران، محاسبه بصري معماري را به عنوان نمادي ساده تلقي كرده و پتانسيل هاي آن را ناديده مي گيرند. آنان بايد افق ديد خود را گسترش داده و آن را به عنوان خود معماري بپذيرند.

حضور رایانه در دنياي معماري اين سوال را مطرح كرده است كه: آيا طرحي كه در رایانه ايجاد مي شود تنها جنبه نمادين دارد؟ مسلما" پاسخ اين سوال منفي است. در حقيقت، مدل پيچيده اي كه بوسيله كامپيوتر ايجاد مي شود بيش از آنكه حالت نمادين داشته يا ايده اي باشد كه از جهان خارج شكل گرفته باشد يك طرح شبيه سازي شده است يعني ظهور چيزي كه وجود ندارد و نزديكتر به واقعيت چيزي است كه امكان تصور آن وجود دارد. Nicholas Negroponte در اين مورد مي گويد:" موجوديت حقيقي، تجلي خود نيست بلكه خود حقيقي آن است." (Negroponte, 60)


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,130 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 5,400 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Architecture-and-Cyberspace_1860865_4824.zip776.4k

کتاب خلاقیت در فرآیند طراحی معماری 1 (ویرایش جدید)

کتاب خلاقیت در فرآیند طراحی معماری 1 (ویرایش جدید) در بخش اول کتاب با شناختی اجمالی از خلاقیت و تفکر خلاق به بررسی نقش خلاقیت در آموزش، به ویژه آموزش هنر و معماری پرداخته و در بخش دوم به کمک آموخته ها و تجاربی که بدست آورده ایم سعی خواهیمکرد به شناخت و تحلیلی درست از نحوه عملکرد نیمکره های مغز در فرایند طراحی معماری دست یابیم. این مجموعه همراه با بررسی اندیشه های مختلف معماران و اساتید تفکر خلاق، شامل دیاگرام های مختل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 10,500 تومان 7,875 تومان 25% تخفیف